Jednorazové ale bezplastové

Green tampons

Natracare

Je to jeden z najstarších podporovateľov bezplastovej menštruácie. Sú na trhu už 30 rokov a ich produkty je možné zakúpiť aj na Slovensku. Vyrábajú vložky a tampóny z bio bavlny, drevených vlákien a bio-plastov. čo znamená, že ich produkty sú udržateľné a nezostávajú s nami viac 300-500 rokov.

Natracare tampóny sú vyrobené zo 100% certifikovanej organickej bavlny a z ničoho iného. Teda aj bez pesticídov, ktoré sú bežné vo všetkých komerčne dostupných tampónoch. Tampóny sú odolné voči rozpadávaniu sa a strate vlákien vo vagíne, čo sa deje pri tampónoch vyrobených z rayonu.

Natracare vložky a intimky sú takisto vyrobené z certifikovanej organickej bavlny a z iných potrebných materiálov, ako napríklad z certifikovaných drevitých vlákien určených na efektívnu absorpciu.

Všetky ich produkty sú vyrábané bez použitia chlorínu, parfumov, rayonu a plastov. Prečo je to dôležité si prečítajte tu. Všetka bavlna použitá pri výrobe je 100% má certifikát od GOTS a od Vegánskej asociácie.

Dame

Neviete sa vzdať tampónov a je vám ľúto prírody? Spoločnosť Dame prišla s prvým opakovane použiteľným aplikátorom tampónov, ktorý sa veľmi ľahko čistí, pretože je vyrobený z materiálov, ktoré odpudzujú baktérie. Aplikátor stačí len opláchnuť. Uvedomili si, že aplikátory zaťažujú životné prostredie takým istým spôsobom ako tampóny a prišli s naozaj zaujímavým produktom, ktorý vraj vydrží 10 rokov.

Samotný aplikátor je vyrobený z recyklovateľných materiálov aby sa naozaj nezaťažovalo životné prostredie. Okrem toho, ich tampóny sú vyrobené z organickej bavlny bez použitia plastov.

Callaly

Je to tampón či vložka? Alebo oboje? Spoločnosť Callaly sa v roku 2018 rozhodla pre inovatívny prístup a chce zatriasť svetom menštruácie. Vyrába tampovložky, ktoré sú vlastne kombináciou organických tampónov a malej intimky, ktorá sa zloží medzi pysky ohanbia.

Prípravok sa ľahko používa, zabraňuje pretečeniu a čo je hlavné, je na 95% kompostovateľný. Výrobca vraj pracuje na odstránení aj tých zvyšných 5% aby odpad vôbec nezaťažoval prírodu.

Reklama